На циклі проводиться підготовка кваліфікованих кадрів за професіями 7243.1 “Дозиметрист” 8154 “Дезактиваторник”, 9142 ‘’Дезінфектор’’, «Респіраторник», та 9322 «Ремонтувальник респіраторів та протигазів». Термін навчання для слухачів курсового професійно технічного навчання становить 3 місяці для перепідготовки 1 місяць. Слід зазначити що на циклі щороку проходять підготовку більше ніж 200 осіб із гарнізонів ДСНС України, а також курсанти перших курсів Національного університету цивільного захисту України. 

Заняття проводяться на циклі підготовки фахівців підрозділів Радіаційного та хімічного захисту в окремому навчальному корпусі в кабінетах: «Засобів спеціальної обробки», «Засобів радіаційної та хімічної розвідки», «Захисту особового складу від впливу небезпечних речовин», «Підготовки респіраторників», та у навчальній лабораторії. Кожен навчальний кабінет відповідає санітарним вимогам та має необхідну кількість матеріального забезпечення на 30 посадочних місць. Навчальні кабінети обладнані наочними стендами, макетами та плакатами згідно кваліфікаційних характеристик професій.

Заняття з виробничого навчання проводяться на навчальному хімічному полігоні, який має майданчики для відпрацювання тактики дій при проведенні радіаційної та хімічної розвідки, локалізації та нейтралізації джерела хімічного забруднення, а також майданчик для відпрацювання дій при проведенні спеціальної обробки особового складу та спеціальної техніки. При проведені занять використовується наступна техніка та обладнання: комплекти спеціальної обробки ДК-4, індивідуальні комплекти спецобробки ИДК-1, авторозливна станція АРС-14, ДДА-66, спеціальні розвідувальні машині: БРДМ-2рх, УАЗ-469 рх, та спеціальна машина радіаційної та хімічної розвідки та лабораторного контролю. Рентгенометри ДП-5В, радіометри бета-гама випромінювання РКС-2003 «Припять», МКС-05 «Тера», дозиметри ДКГ-21, МКС-У ,вимірювачі потужності дози ИМД-21Б, ДП- 22 В, сучасні газоаналізатори ‘’Дозор’’. Вся техніка, яка використовується при проведені занять має якісні технічні дані і відповідає вимогам підготовки кваліфікованих робітників з професії 7243.1 “Дозиметрист” 8154 “Дезактиваторник”, та 9142‘’Дезінфектор’’ згідно кваліфікаційної характеристики.

Платні послуги
На циклі підготовки фахівців підрозділів радіаційного, хімічного та біологічного захисту проводяться також заняття на договірних умовах по вище зазначених професіях, де випускники отримують свідоцтво державного зразку, і по підготовці фахівців, які проводять радіаційний та хімічний контроль. Термін навчання на курсах складає 36 навчальних годин (6 календарних днів). За результатами навчання видається свідоцтво відомчого зразка. Під час проходження навчання слухачі вивчають правила користування приладами радіаційної, хімічної розвідки та контролю. За час надання послуг було підготовлено більш ніж 250 осіб, які успішно працюють у різних галузях національної економіки.

УЧАСТЬ ЦИКЛУ У ЖИТТІ НАВЧАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ТА ГРОМАДСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Комплексні навчання з реагування на надзвичайні ситуації
За підтримки Харківської обласної державної адміністрації на навчальному полігоні кожні півроку проводяться комплексні навчання з реагування на виникнення надзвичайних ситуацій в яких активну участь приймає цикл підготовки фахівців радіаційного, хімічного та біологічного захисту. Під час відпрацювання епізодів навчання як слухачі так і викладацький склад набуває досвіду та удосконалює свої практичні навички.
У 2015 році викладачі та слухачі циклу залучалися до організації та проведення навчання яке проводилося у смт Нова-Водолага за тематикою «Африканська чума свиней» що проходило під керівництвом ДСНС України та санітарно-епідеміологічної служби України, де показали високі професіональні знання та вміння оперативно реагувати на надзвичайні ситуації що пов’язані із окремими випадками екзотичних та особливо небезпечних інфекційних хвороб.
Наприкінці липня на базі полігону Навчального центру циклом підготовки фахівців підрозділів радіаційного, хімічного та біологічного захисту та представниками кафедри «Спеціальної хімії та хімічної технології» Національного університету цивільного захисту України були організовані сумісні навчання курсантів першого курсу університету, що набували робітничу професію «Дозиметрист» та слухачів із різних гарнізонів ДСНС України що також навчалися за цією професією. Ці навчання стали «підведенням підсумків» знань та умінь яких слухачі набули на протязі трьох місяців навчання. Своїми знаннями та практичними діями слухачі довели що здатні виконувати завдання за призначенням у різних надзвичайних ситуаціях. Це було підтверджено чіткими діями та вмілим володінням спеціальними приладами та спеціальною технікою. Де за підсумками навчань незалежними експертами була виставлена висока оцінка.