З 19 по 21 березня 2019 року у Навчальному центрі були проведені навчально-методичні збори з начальниками піротехнічних підрозділів та посадовими особами, відповідальними за планування, організацію і реалізацію заходів з розмінування в межах зон відповідальності територіальних органів та підрозділів центрального підпорядкування ДСНС України.

1 1

Основні завдання збору:

- аналіз стану реалізації заходів щодо виконання робіт з гуманітарного розмінування території України від вибухонебезпечних предметів у 2018 році;

- визначення основних шляхів організації взаємодії з органами влади щодо проведення гуманітарного розмінування та зниження ризиків від вибухонебезпечних предметів;

- доведення до учасників збору нормативно-правових актів щодо організації, планування та моніторингу заходів з гуманітарного розмінування, підготовки піротехнічних підрозділів та ведення роз'яснювальної роботи серед населення;

- обмін досвідом у сфері планування та організації виконання заходів з гуманітарного розмінування територій;

- постановка завдань щодо організації виконання робіт з гуманітарного розмінування місцевості піротехнічними підрозділами ДСНС на 2019 рік.

Згідно плану ДСНС було проведено ряд практичних занять на яких учасники збору удсконалювали свої навички роботи та ділилися набутим досвідом. Розпочалися практичні заняття з проведення нетехнічного обстеження ділянок місцевості імовірно забруднених вибухонебезпечними предметами методом практичного дослідження. Після виконаної роботи піротехнічні відділення документально оформляли та подавали звіти про виконану роботу.

1 1

З кожним наступним практичним заняттям завдання для піротехнічних відділень ставали все складнішими. При проведенні суцільного розмінування місцевості щодо пошуку та виявлення вибухонебезпечних предметів у різних типах ґрунту за допомогою металодетекторів на ділянці було встановлено протипіхотне мінне поле на розтяжках. Незважаючи на складні умови роботи, ділянка була повністю обстежена, а виявлені вибухонебезпечні предмети знешкодженні.

1 1 1

Найбільш цікавим та напруженим виявилось заняття в ході якого розрахунок саперів повинен був перевірити будівлю на імовірне забруднення осколковими мінами з натяжним датчиком цілі. Жоден учасник розрахунку не мав жодної уяви де розташовані пастки з вибухонебезпечними предметами. На озброєнні розрахунку був комплект розмінування «Hook Line» та набуті знання. Завдяки злагодженим діям всі вибухонебезпечні предмети були виявлені та знешкоджені.

1 1 1 1

В завершення зборів начальник управління організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Олег Бондарь підвів підсумки зборів та визначив основні завдання у сфері виконання завдань з організації виконання робіт очищення місцевості від вибухонебезпечних предметів підрозділами ДСНС у 2019 році.

1