2 липня на території спорткомплексу Головного управління ДСНС України у Харківській області відбулося урочисте відкриття ХХVІІ Чемпіонату України з пожежно-прикладного спорту. Участь у заході взяли Голова ДСНС Микола Чечоткін, віце-президент Федерації пожежно-прикладного спорту ДСНС України Олександр Тарасов та представники Харківської обласної державної адміністрації.

1

Розпочався захід з показу спеціальної пожежно-рятувальної техніки та обладнання, яке використовується рятувальниками під час ліквідації надзвичайних ситуацій. Від Навчального центру для участі в організації заходу залучалися піротехнічне відділення групи піротехнічних робіт та відділення пошуково-рятувальних робіт групи рятувальних робіт.

1 1

Фахівці Центру демонстрували присутнім сучасні металодетектори для пошуку вибухонебезпечних предметів, засоби індивідуального бронезахисту, модульні та індивідуальні набори інструментів для розмінування, радіостанції для забезпечення зв'язку та навігаційні системи.

1 1

Разом зі своїми чотирилапими вихованцями фахівці відділення пошуково-рятувальних робіт демонстрували елементи слухняності та спритності собак-рятувальників та розповідали принципи пошуку і порятунку людей у техногенному завалі, у природному середовищі (лісі), по сліду в умовах населеного пункту із залученням службових собак.