У період з 22 по 27 липня 2019 року на базі Харківського національного університуту внутрішніх справ співробітники Навчального центру ОРС ЦЗ ДСНС України взяли участь у тренінгу "Orphan Source Search and Secure Training" організованому міністерством внутрішніх справ України, за підтримки міністерства енергетики США.

У рамках данного тренінгу було вивчено новітні прилади радіаційної розвідки, які використовуються у світі та на території України, розглянуто пошаговий комплекс дій, який використовується при знаходженні небезпечних радіоактивних речовин, відходів та підозрілих предметів, що випромінюють гамма та нейтронне випромінювання.

Також у рамках тренінгу було проведено практичні зайняття, які складалися з декількох етапів.

Навчальний центр ОРСЦЗ ДСНС України Навчальний центр ОРСЦЗ ДСНС України Навчальний центр ОРСЦЗ ДСНС України

Першим етапом було відпрацювання вправ на пошук гамма та нейтронного випромінювання. Другим етапом було проведення у складі груп практичного зайняття наближеного до реальних умов з пошуку на місцевості радіоактивних та підозрілих елементів.

За результатами тренінгу усі учасники отримали нові навички та знання, які у подальшому зможуть використовувати для навчання співробітників та слухачів Навчального центру ОРС ЦЗ ДСНС України.

Навчальний центр ОРСЦЗ ДСНС України