Всеукраїнський тиждень права

З 9 по 13 грудня 2019 року в Україні проходить Всеукраїнський тиждень права. Відповідний план заходів затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 року № 568-р.

Всеукраїнська акція «Тиждень права» започаткована у 2008 році з нагоди 60-ї річниці проголошення 10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини.

День прав людини — міжнародне свято, що відзначається 10 грудня, знаменуючи річницю ухвалення Загальної декларації прав людини.

Пріоритетом для будь-якої держави має бути  дотримання прав і свобод людини. У 1991 році Україна, ставши незалежною державою, зробила перший крок на шляху до ствердження демократичності, верховенства права.

Так, в Конституції  України окремий розділ присвячено правам і свободам людини і громадянина.

Дотримання прав людини є ключовою національною ідеєю усіх демократичних країн світу. Незалежно від обраної формули національної ідеї, в її центрі має знаходитися людина, її інтереси, дотримання прав і свобод.

В рамках Тижня права в Навчальному центрі Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій заплановано проведення такого заходу, як проведення бесід з особами рядового і начальницького складу та працівниками  з питань реалізації та захисту прав людини з метою підвищення загального рівня правової культури і набуття громадянами необхідного рівня правових знань, адже права будь-якої людини є універсальними  (вони належать усім людям в будь-яких ситуаціях незалежно від соціального становища), вродженими (вони вже належать кожній людині лише за фактом народження) і невід’ємними (це означає неможливість позбавити індивіда цих прав чи неможливість його добровільної відмови від цих прав).

Слідкуйте за нами