«Світло Миру»

Усі ми прагнемо миру, добра, любові для своїх рідних, близьких, або навіть і зовсім незнайомих. Кожен із нас намагається зробити все можливе, аби люди, які поруч із нами, були щасливими. Бо всі ми, хоча б трішки чарівники, особливо напередодні новорічних свят.

По всьому світу з 1988 року була започаткована акція «Світло Миру» Австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом — у лікарнях, сиротинцях тощо. Того ж року ініціатива була підхоплена скаутами Відня, а основним ініціатором виступив скаутський провідник Бертль Ґрюнвальд (нім. Bertl Grünwald). До Європи Вогонь з Вифлеєма наприкінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скаути, а вже від Відня він мандрує з рук у руки, так званою «скаутською естафетою», цілою Європою. Від Австрії, через Словаччину та Польщу, у середині грудня, “Світло Миру” потрапляє і в Україну, де ним опікується Скаутська організація України

Ось уже 21 рік поспіль українські скаути та пластуни беруть участь у міжнародній щорічній акції по розповсюдженню легендарного символу мира, добра та злагоди “Світла миру”. який завдяки скаутами та пластунами мандрує світом, долаючи кордони. Ідея Вогню і його простий символізм — мир, радість і братерство — прихильно сприйнялися українською громадою продовж останніх років, становлячи для багатьох з нас доповнення під час святкування Різдва. Головне гасло цієї унікальної соціальної акції “Мужність заради миру”.

Цього року до акції долучилися й джури куреня імені Івана Сірка Нововодолазького ліцею №3 та куреня імені Григорія Донця Нововодолазького ліцею №1, джури рою «Просянські пластуни» Просянського ліцею Нововодолазької районної ради, ГО «Шалений ровер» та ГО”Нововодолазький Молодіжний клуб Джура”.

Зранку 21 грудня 2019 року юні джури отримали Вифлеємський Вогонь, як символ миру, добра на кордоні Харківської та Дніпропетровської областей від дніпровських скаутів. Далі естафета Вогню Миру попрямувала на Нововодолжчину, де була прередана велотуристам-джурам, яких очолив керівник ГО «Шалений ровер» Євген Григоренко, які передали вогонь до Архангело-Михайлівського Храму у с.Рокитне, Каплиці Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій та у сільську раду с.Ватутіне.

Слідкуйте за нами